AKTUALNOŚCI 2023

Ocena użytkowników:  / 17
SłabyŚwietny 

Niechaj nadchodzące święta
Będą radosne, zdrowe i miłe,
A Nowy Rok przyniesie
Spełnienie najskrytszych marzeń
I realizację wszelkich planów!
Życzymy Wam,
aby ten czas był okazją do odpoczynku,
spokoju i przepełnienia serca miłością.
Kojących Świąt Bożego Narodzenia
życzy
Zarząd Klubu Sportowego Elbląskie Włóczy-kije

 

 

VIII MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI- 11.11.2023 r.- NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2023
(kliknij GALERIĘ).

VIII MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI- 11.11.2023 r.


W dniu 11 listopada 2023 r. Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” organizuje w Lesie Komunalnym Bażantarnia „VIII Marsz Niepodległości Nordic Walking”.
Początek marszu- godz. 9.30– zbiórka dolny parking przy wiacie IRENKA.
Każdy z uczestników otrzyma „Kotylion Patriotyczny”. Przebieg trasy to ok. 6-8 kilometrów. Po marszu zapraszamy na ognisko i pieczoną kiełbaskę. W ramach poczęstunku uczestnicy mogą przynieść ciasto i oczywiście ciepłe napoje (kawa, herbata).
Wśród uczestników zostanie przeprowadzony tematyczny quiz z tematycznej wiedzy.
O godz.12-tej wspólnie odśpiewamy Hymn Polski.
Wydarzenie zostało zgłoszone do ogólnopolskiej akcji - NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2023.
Podobnie, jak w latach poprzednich uczestnicy marszu będą mogli podzielić się w ramach programu „Darujmy rzeczom drugie życie” przedmiotami które nam już są zbędne, ale innym mogą się przydać. Zachęcamy do gruntownej weryfikacji stanu posiadania użytkowych rzeczy.
Wydarzenie adresowane jest również do mieszkańców miasta Elbląga i okolic w ramach integracji międzypokoleniowej.

                                                                                                               Zarząd Klubu

 Moja niepodległa, twoja niepodległa, nasza niepodległa! Uczcijmy razem fakt, że 105 lat temu Polska odzyskała niepodległość. 11 listopada w samo południe zaśpiewajmy razem Mazurka Dąbrowskiego. Niech wybrzmi od szczytów Tatr po plaże Bałtyku, od Copacabany po stację arktyczną. Zbierz bliskich, powiadom znajomych, zaproś sąsiadów i gdy 11 listopada wybije 12:00 stańcie razem Do Hymnu! 


 

 

21.10.2023 r. Grzybobranie w Borach Tucholskich

W sobotę zamieniliśmy kijki nordic walking na koszyki. Mimo totalnie niezachęcającej pogody, na wyjazd w Bory Tucholskie w okolice Czarnej Wody zdecydowało się aż 22 Włóczykijów. W myśl zasady, że „nie ma złej pogody, jest tylko niewłaściwa odzież” nawet delikatny deszczyk nie stanął nam na przeszkodzie. Ruszyliśmy w bór w poszukiwaniu leśnych przysmaków. Każdy z nas znalazł ich wystarczającą ilość. W drodze powrotnej odwiedziliśmy Rezerwat Kamienne Kręgi w Odrach. Mistyczne miejsce ze starożytnym cmentarzyskiem Gotów. Według radiestetów, w tym miejscu koncentruje się energia Ziemi i Kosmosu. „Naładowani dobrą energią” udaliśmy się na obiad i w dobrych nastrojach wróciliśmy do Elbląga (kliknij GALERIĘ).

 

 Zasady bezpiecznego grzybobrania #2 - Powiatowa Stacja  Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie - Portal Gov.pl

 

II Mistrzostwa Nordic Walking Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz II Mistrzostwa Nordic Walking Elbląga

W sobotę 14.10.2023 r. odbyły się organizowane przez nasz Klub II Mistrzostwa Nordic Walking Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz II Mistrzostwa Nordic Walking Elbląga.
Impreza współfinansowana była przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Gminę Miasto Elbląg. Patronatem  Honorowym  zawody objął Marszałek Województwa Warmińsko- Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Prezydent Miasta Elbląg Witold Wróblewski. Przygotowania do naszej sztandarowej imprezy rozpoczęliśmy już na początku tego roku, a termin jej musiał raz być zmieniony. No i w końcu… w sobotni poranek 14.10.2023 r. w Bażantarni, po rozgrzewce na starcie łącznie stawiło się 61 miłośników maszerowania z kijami. Wśród nich oprócz elblążan było wielu przyjezdnych z różnych zakątków naszego kraju. Zawodnicy rywalizowali na dwóch dystansach – 5 km oraz 10 km. Dla każdego z nich pakiet startowy przygotował Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Wszyscy zawodnicy przeszli wyznaczony dystans. Na trasie nad przestrzeganiem zasad „fair play” czuwał nasz zespół sędziowski, a na mecie na każdego uczestnika zawodów czekał upominek oraz gorący posiłek. W trakcie oczekiwania na ogłoszenie wyników można było wziąć udział w prezentacjach i konkursach edukacyjnych przygotowanych w stoiskach przez Zakład Utylizacji Odpadów Sp. z o.o. w Elblągu oraz Parki  Krajobrazowe Wysoczyzny Elbląskiej. Badanie poziomu cukru oraz ciśnienia tętniczego przeprowadzał Wojewódzki Szpital Zespolony w Elblągu. Natomiast edukacje w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej udzielało Elbląskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Na zakończenie pośród uczestników zostały rozlosowane nagrody rzeczowe. Cieszyły nas słowa zachwytu przyjezdnych uczestników zawodów którzy byli pod wrażeniem  różnorodności trasy marszu i piękna naszej Bażantarni (kliknij GALERIĘ).

Szczególne podziękowania dla naszych sponsorów: CLEANER, TOWO.

Wyniki zawodów

https://superczas.pl/nordicwalkingelblag/wyniki#main

 

 

 

Klub Sportowy "Elbląskie Włóczy-kije"
zaprasza w dniu 14.10.2023 r. w godz. 10.00-14.30 na organizowane:

II Regionalne Zawody Nordic Walking Województwa Warmińsko-Mazurskiego
oraz
II Mistrzostwa Elbląga Nordic Walking

Impreza odbędzie się pod patronatem honorowym:

- Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego,
- Starosty Powiatu Elbląskiego,
- Prezydenta Elbląga

Miejsce i biuro zawodów:

Elbląg- Las Komunalny Bażantarnia - Dolna Polana.
14.10.2023 r. od godz. 10:00 do godz. 14:30,

Organizator: Klub Sportowy "Elbląskie Włóczy-Kije"

Zapisy na stronie: www.superczas.pl/nordicwalkingelblag

PLAN IMPREZY:

Sobota 14 październik 2023 r.

08:00 - 09:45 Rejestracja oraz wydawanie pakietów startowych
(Biuro zawodów Nordic Walking będzie mieściło się na Dolnej Polanie w Bażantarni)
10:00 - Otwarcie imprezy
10:15 - Rozgrzewka
10:30 - Start na dystansie 5 km
11:30 - Start na dystansie 10 km
13:30 - Ogłoszenie wyników
14:00 - Dekoracja zwycięzców
14:30 - Zakończenie imprezy


MAPA ZAWODÓW

 

 REGULAMIN ZAWODÓW (kliknij)

 

 

Aktywna Gmina z nordic walking - Rychliki 07.10.2023 r.

W sobotę 07.10.2023 w drugiej edycji z cyklu organizowanych przez Klub imprez propagowania naszej ulubionej dyscypliny „odwiedziliśmy” Gminę Rychliki.  Do wspólnego wyjazdu autobusem zdeklarowało się 30 Klubowiczów. Z mieszkańcami Gminy spotkaliśmy się w świetlicy w Jelonkach. Nasza Prezes Bożena Ruszkowska przedstawiła ciekawą multimedialna prelekcję na temat pozytywnego wpływu aktywności fizycznej na świeżym powietrzu na zdrowie człowieka. Po rozgrzewce udaliśmy się na marsz z kijkami przepiękną trasą wzdłuż Kanału Elbląskiego z Jelonek do Buczyńca. Zakończenie imprezy odbyło się w Jelonkach. Tam w świetlicy po wspólnym posiłku wśród uczestników marszu przeprowadziliśmy losowanie nagród. To był udany dzień (KLIKNIJ GALERIĘ).

 

 

„Aktywna Gmina z nordic walking”

Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” organizuje w Rychlikach w dniu 7 października 2023 r. (sobota) imprezę rekreacyjną p.n. „Aktywna Gmina z nordic walking”, na którą zaprasza mieszkańców Rychlik i okolic. Mile widziani są Członkowie naszego Klubu oraz wszyscy nasi sympatycy.

W programie m.in. prezentacja multimedialna nt. nordic walking, marsz z kijkami po przepięknej trasie – pochylnia Jelenie – Buczyniec – pochylnia Jelenie. Zakończenie spotkania połączone z wręczeniem nagród przy wspólnym biesiadowaniu.

Impreza jest współfinansowana przez Starostę Elbląskiego.

Współorganizatorami imprezy są: Wójt Gminy Rychliki, Rada Sołecka w Rychlikach oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej.

Osoby zainteresowane prosimy o zgłoszenie chęci uczestnictwa do wtorku 03.10.2023r. e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , tel. 601694717

 

 

Nasza koleżanka i Wiceprezes Klubu Urszula Wolna została powołana na Zastępczynię Rzecznika Praw Osób Starszych na podregion elbląski, pełni dyżury w każdy czwartek w godz. 10.00-12.00 w budynku przy ul. Związku Jaszczurczego 17, w siedzibie Elbląskiego Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Pozarządowych.

Kontakt telefoniczny 601 694 717; poczta e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji o naszej koleżance i jej funkcji, którą pełni społecznie, znajduje się m.in. na stronach:

https://www.elblag.eu/.../18911-rzeczniczka-praw-osob...

https://pozarzadowiec.eswip.pl/aktualnosci/1346

https://pozarzadowiec.eswip.pl/aktualnosci/1380

 

 

Dzień Włóczykija 22.07.2023 Lidzbark Warmiński.

Tegoroczne obchody Dnia Włóczykija postanowiliśmy spędzić w bardzo ciekawej miejscowości naszego województwa. Lidzbark Warmiński okazał się „strzałem w dziesiątkę”. To przecież tu swojego czasu była siedziba całej Warmii. Na wyjazd zdecydowało się 45 Włóczykijów. Razem z naszą przewodniczką Joanną zwiedziliśmy gotycki zamek biskupów warmińskich, gotycki kościół pw. Piotra i Pawła, imponującą bramę miejską z tkwiącymi jeszcze w murach kulami armatnimi. Zwiedzanie Starego Miasta zakończyliśmy przy zabytkowej remizie straży pożarnej wzniesionej na przełomie XIX i XX wieku. Przed uroczystym obiadem zostali uhonorowani Członkowie naszego Klubu, którzy aktywnie w tegorocznym sezonie uczestniczyli w zawodach sportowych nordic walking. Stosowne wyróżnienia i podziękowania za godne reprezentowanie naszego Klubu zostały przekazane dla: Aliny Kozłowskiej, Joanny Świerczyńskiej, Bożeny Stańczyk, Hanny Kruk, Dariuszowi Kolenkiewiczowi, Andrzejowi Chudzińskiemu. Akademia i obiad nie zakończyła naszej imprezy. Czekały na nas jeszcze zasłużone chwile relaksu. Cześć z nas zdecydowała się na inhalacje w lidzbarskich tężniach solankowych, reszta grupy na uciechy w strefach wodnych i saunach Term Warmińskich. Pozostała już tylko droga powrotna. To był bardzo udany dzień- DZIEŃ WŁÓCZYKIJA.

 

 

CZAS NA TATRY!

Wszędzie nie byliśmy, ale ono jest na naszej liście. Tym razem to były Tatry. Poznaliśmy je z dwóch stron – Polskiej i Słowackiej.

Przygotowania do naszej wycieczki rozpoczęliśmy już w ubiegłym roku. Ustalenie programu, wybór miejsca odpoczynku oraz przewodnika dokonaliśmy we własnym zakresie.  Ale po kolei…


Dzień pierwszy – wtorek 23.05.2023 r.
Już o 6:00 rano w radosnych nastrojach, żądnych przygód gotowych do wyjazdu autobusem było 50 Włóczykijów. Trasę z Elbląga do Białego Dunajca pokonaliśmy autobusem z przerwą na posiłek w naszej mobilnej restauracji ***„Palce Lizać”.  Głód zaspokoiliśmy gorącym posiłkiem oraz pajdą   chleba z przepysznym smalczykiem  i ogóreczkiem. Był też i deser. Wszystkie dania   zostały wcześniej przygotowane  przez nasze koleżanki .            

Dzień drugi  – środa 24.05.2023 r.
Morskie Oko. W trakcie dojazdu do Kuźnic spotkaliśmy się z naszym przewodnikiem Darkiem - towarzyszył nam już każdego dnia. Majowy deszczyk w trakcie marszu z kijkami z Łysej Polany wzbogacił kolorystką nasze stroje. Sznur maszerujących Włóczykijów w wielobarwnych pelerynkach wzbudzał zainteresowanie. Imponującym okazał się być widok gór z Morskiego Oka. Ukryte w chmurach ich szczyty majestatycznie ukazały nam tyko swe częściowo uwolnione ze śniegu podnóża. Droga powrotna zawsze wydaje się być krótsza. A w naszym przypadku pewnie dlatego, że jeszcze w tym dniu czekał nas relaks w szaflarskich termach. Termy te oddalone były w niewielkiej odległości od naszego pensjonatu w Białym Dunajcu, więc zaraz po posiłku spacerkiem do nich dotarliśmy. Chyba nam się to należało?!...

Dzień trzeci– czwartek 25.05.2023 r.
Nowy Targ,  Spływ Dunajcem, Niedzica.  Koniecznością jest  będąc w Nowym Targu pojawić się na polsko-słowackim jarmarku. Nazwa miasta przecież wzięła się od słowa „targ”. A tam – szwarc, mydło i powidło. W dodatku można się trochę potargować. Po udanych zakupach udaliśmy się na spływ Dunajcem na trasie Sromowce Wyżne – Szczawnica. Przy pięknej pogodzie podziwialiśmy widoki podnóża Trzech Koron. Zwiedzanie w tym dniu zakończyliśmy w Niedzicy na słynnej zaporze i  zamku Dunajec.

Dzień czwarty– piątek 26.05.2023 r.
Kasprowy Wierch, Zakopane.  Skuteczny atak na Kasprowy został przez nas przeprowadzony z dwóch stron. Grupa Strong z przewodnikiem - pieszo wejście i zejście. Grupa Light z przewodnikiem – wjazd i zjazd kolejką. W samym Zakopanem pozostało nam zwiedzenie kultowego cmentarza na Pęksowym Brzyzku  i czas wolny na słynnych Krupówkach. Po obiadokolacji w Białym Dunajcu ponownie odwiedziliśmy szaflarskie termy. A co…

Dzień piąty – sobota 27.05.2023 r.
Słowacja - Jaskinia Bielska, Jezioro Szczyrbskie. Tatry z polskiej strony znane nam były niemal wszystkim, za to po stronie słowackiej już nie. Niby góry te same, ale widok inny. Czy piękniejszy? Jaskinia Bielska zdecydowanie potwierdziła, że słusznie jest uznawana za Narodowy Pomnik Przyrody. Nacieszyć można się było widokiem bogatej szaty naciekowej stalaktytów, stalagmitów i draperii. Po Słowackiej stronie pozostał nam jeszcze przejazd do Jeziora Szczyrbskiego – najwyżej położonej osadzie z malowniczym jeziorem u stóp tatrzańskich szczytów. Czas wolny można było wykorzystać na marsz wokół jeziora lub na  spacer po osadzie, która stanowi doskonały punkt wypadowy w Tatry Słowackie. My niestety musieliśmy już wracać do Białego Dunajca. Po obiadokolacji, na zakończenie pobytu zaplanowany był „Wieczór Góralski” z muzyką góralską na żywo. Tańce i pląsy trwały jeszcze długo po wyjeździe kapeli…

Dzień szósty- niedziela 28.05.2023 r.
Nie do wiary, jak szybko płynie czas. Z żalem opuszczamy Tatry, ale z przekonaniem, że pozostało tam jeszcze parę miejsc do zwiedzenia. Pewnie tu jeszcze wrócimy.


(KLIKNIJ GALERIĘ ZDJĘĆ)

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.”

– Mark Twain

 oprac: Grzegorz Dubaj
zdjęcia: Leszek Łapiński, Grzegorz Dubaj

 

 

Aktywna Gmina z nordic walking”

Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” organizuje  w Tolkmicku w dniu 3 czerwca 2023 r. (sobota) imprezę rekreacyjną p.n. „Aktywna Gmina z nordic walking”,  na którą zaprasza mieszkańców Tolkmicka i  okolic.

W programie m.in. prezentacja multimedialna nt. nordec walking, marsz z kijkami do Świętego  Kamienia, zakończenie spotkania połączone z wręczeniem nagród przy wspólnym biesiadowaniu na plaży.

Każdy z uczestników otrzyma pakiet startowy.

Impreza jest współfinansowana przez Starostę Elbląskiego.

Współorganizatorami imprezy są: Urząd Miasta i Gminy Tolkmicko oraz Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej (kliknij poniższy obrazek- dowiesz się więcej szczegółów !).

 

 

 

 

 

PRZYWITANIE WIOSNY I TOPIENIE MARZANNY

W dniu dzisiejszym Marzanna została utopiona.Nie było łatwo. Aura jej sprzyjała, ale daliśmy radę.Nareszcie będzie wiosna.

FILM (kliknij poniższy kadr)

 

DZIEŃ KOBIET

8 marca dzień radosny,
dużo kwiatów, dużo wiosny.
Niech dla Was słońce świeci.
Niech Wam czas radośnie leci.
Dla najsympatyczniejszych kobiety pod słońcem ...koledzy z klubu

Z okazji Dnia Kobiet, życzymy Wam,
pogody ducha, spełnienia pragnień,
samych cudownych chwil,
miłości, zrozumienia i grona wspaniałych przyjaciół.

         

 

 

 

Piątek 24.02.2023 r.

I część obchodów Jubileuszu
15-lecia działalności naszego Klubu celebrowana została w piątek 24.02.2023 r. w Elblągu w Restauracji "Wiarus".
Patronat Honorowy obchodów naszego Jubileuszu przyjęli:

Starosta elbląski Pan Maciej Romanowski

Prezydent miasta Elbląg Pan Witold Wróblewski

Serdecznie, bo w gronie aż 53. Klubowiczów przywitaliśmy naszych dostojnych gości:

Panią Grażynę Kluge – Wiceprzewodniczącą Sejmiku Warmińsko-Mazurskiego

Panią Renatę Perlińską - Wydział Promocji Powiatu, Edukacji Kultury i Sportu.

Pana Arkadiusza Kolperta – Dyrektora Departamentu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.

Została przedstawiona multimedialna prezentacja z 15-letniej działalności sportowej, edukacyjnej i turystycznej naszego Klubu. Z żalem, ale z uwagi na mnogość wydarzeń musieliśmy skupić się tylko na tych najważniejszych.
Osiągnięcia nasze zostały zauważone i docenione w przemówieniach naszych dostojnych gości.

Podziękowania od Klubu z wręczeniem statuetek „Porcelanowych Nordików” zostały przekazane dla seniorów Klubu:

Krystynie Opalińskiej oraz Henrykowi Kamińskiemu

Wyróżnieni za długoletnią przynależność do Klubu zostali:

Barbara Nazarewicz, Henryka Kordecka, Alina Sobiecka, Katarzyna Glińska, Teresa Wiśniewska, Dorota Brunka, Róża Przedwojewska,  Krystyna Lewandowska, Iwona Chlewińska, Elżbieta Przybylska, Maria Sejmicka, Edyta Pellowska, Bożena Stańczyk.

Zasłużone podziękowania wybitne osiągnięcia sportowe otrzymali:

Halina Markowska, Bożena Ruszkowska, Joanna Świerczyńska, Andrzej Chudziński, Dariusz Kalankiewicz, Bogdan Klarkowski, Henryk Kulig.

Wyróżnione zostały małżeństwa Klubowe:

Bogumiła i Zbigniew Jasińscy, Bożena i Henryk Kulig, Anna i Leszek Łapińscy, Halina i Mirek Utrata, Danuta i Janusz Handze, Adriana i Grzegorz Dubaj, Elżbieta i Zbigniew Koseccy.
Szczególne podziękowania długoletnie kierowanie Klubem otrzymała nasza Prezes Bożena Ruszkowska od której „to wszystko się zaczęło”. Miłym zaskoczeniem było dostarczenie kwiatów od Pani Jadwigi Król– Kongres Kobiet.
Niemal każdy z wyróżnionych podczas odbioru nagrody wysłuchał krótkiej rymowanki na temat swojej osoby (tekst dostępny na stronie Klubu w zakładce „Poezja sportowa”).
Zakończenie części oficjalnej części obchodów pierwszego dnia Jubileuszu był wspólny posiłek oraz odśpiewanie piosenki „15 lat minęło” (tekst dostępny na stronie Klubu w zakładce „Poezja sportowa”).

Każdy z uczestników Jubileuszu mógł pozostać na części nieoficjalnej, która była okazją do wspominek, zabawy i konkursów (kliknij GALERIĘ).

 

 

Niedziela 26.02.2023 r.

II część obchodów Jubileuszu 15-lecia

Do rozgrzewki przed Jubileuszowym marszem nordic walking stanęło 41 uczestników.
Przybył również Pan Arkadiusz Kolpert– Dyrektor Departamentu Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Elblągu.
Część z naszych Klubowiczów miało okazje udzielić wywiadu dla przedstawicieli lokalnych mediów. Marsz uwieńczony został poczęstunkiem przy ognisku oraz tematycznym quizem na temat wiadomości z atrakcji turystycznych powiatu elbląskiego. Wiedza z przedmiotowego tematu naszych Klubowiczów, jak zwykle okazała się imponująca. Zakończeniem obchodów jubileuszu było ponowne odśpiewanie piosenki „15 lat minęło”.

Dziękujemy wszystkim Klubowiczom oraz naszym sympatykom za wspólne uczestnictwo w naszej uroczystości. Do zobaczenia, pewnie niebawem na trasie…

   

 

    Na Jubileusz 15– lecia Elbląskich Włóczy-kijów.

 „Szlachetne zdrowie, Nikt się nie dowie.

Jako smakujesz, aż się zepsujesz„

Tym hasłem Elbląskie włóczykije świętują,

Jubileusz 15 lat swojej działalności.

Świętowanie każdy człowiek lubi,

Jubileuszem dziś włóczykij się chlubi.

Jubileusz 15– to lecia nas rozwesela,

Bez względu, czy to dzień powszedni, czy niedziela.

W naszej grupie wszyscy się radujemy,

Jesteśmy silni, szybko się integrujemy.

Kto ma jeszcze wolny czas,

Niech szybko śpieszy do nas.

W różnych grupach wędrujemy po Bażantarni,

Dobrze, że w Elblągu takie miejsce mamy.

Wiekowo, różnice są niewyobrażalne,

Patrząc, są jednak mało widzialne.

Starzy, często po osiemdziesiątce,

Chodzą po górkach, niby zające.

Zimą chwalimy zmrożony las,

Śnieg, szron, to wszystko cieszy nas.

Wiosna, to radość, gdy nowe życie wyrasta,

Przyroda żyje, pięknie jest i basta.

Latem słońce ciepłem bije,

Potem zalewa głowę i szyję.

Nie straszne są nam mrozy i upały,

Jesteśmy zdrowi, hartem ducha związani.

Mówią, że jesień jest niemiła i surowa,

Nasza Brać na każdą porę jest gotowa.

Jesień swoją urodą też się chwali,

Bo przyroda niejedne umysły powali.

Tak więc cały rok z kijkami wędrujemy,

Dlatego o przyrodzie dużo więcej wiemy.

Zdrowie nasze regenerujemy,

Wszyscy z tym dobrze się czujemy.

 

Elbląg, 24 luty 2023r                 Henryk Kamiński

 

 

Z okazji 15- lecia działalności Klubu Sportowego Elbląskie Włóczy-Kije, zapraszamy w niedzielę 26.02.2023 r. wszystkich Klubowiczów, osoby towarzyszące oraz wszystkich naszych sympatyków na Jubileuszowy Marsz Nordic Walking w Parku Leśnym Bażantarnia. Marsz uwieńczy ognisko z poczęstunkiem oraz konkursem związanym z atrakcjami turystycznymi powiatu elbląskiego. Imprezę zakończymy naszą ekologiczną inicjatywą „Daruj rzeczom drugie życie”. Gorąco zachęcamy chętnych uczestników imprezy do weryfikacji posiadanych, a może zbędnych już użytkowych rzeczy na które z pewnością  znajdą się nowi właściciele.

Program imprezy:

9:00 - spotkanie na dolnym parkingu Bażantarni przy wiacie. Przywitanie uczestników, rozgrzewka.

09:15 - Jubileuszowy Marsz Nordic Walking (konieczność posiadania własnych kijków NW)

10:45 – pieczenie kiełbasek, ognisko, poczęstunek.

11:45 - konkurs wiedzy ze znajomości atrakcji turystycznych powiatu elbląskiego.

12:15 – ekologiczna akcja pod nazwą: „Daruj rzeczom drugie życie”.

13:00 – zakończenie obchodów Jubileuszu 15- lecia K.S. Elbląskie Włóczykije. 

 

 

29.01.2022 w niedzielę,  już po raz kolejny „zagraliśmy” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jak zwykle na naszych Klubowiczów można było liczyć. Daliśmy swój wkład do Wielkiej Sprawy. W tym roku 31 Finał WOŚP zagrał pod hasłem: CHCEMY WYGRAĆ Z SEPSĄ! GRAMY DLA WSZYSTKICH MAŁYCH I DUŻYCH”. Po zapełnieniu skarbonki i rozgrzewce z niecierpliwością ruszyliśmy na przepiękne śnieżno- zimowe bażantarniane szlaki- SIEMA! (Kliknij GALERIĘ)

 

 

31. Finał WOŚP 2023


Cześć Włóczykije, w niedzielę 29.01.2023 r. odwiedzą nas wolontariusze WOŚP. Spotkamy się z nimi o godz. 8:45 na parkingu w Bażantarni przy muszli koncertowej.
Tegorocznej edycji hasło brzmi: "Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich- małych i dużych".

W ramach 31. Finału WOŚP planuje kupić:

- urządzenia do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej typu Maldi TOF

- analizatory do diagnostyki molekularnej typu multiplex PCR do identyfikacji mikroorganizmów wraz z oznaczeniem lekooporności

- analizatory do wykrywania produktów amplifikacji bakterii, grzybów oraz określania mechanizmów oporności z zastosowaniem technologii rezonansu magnetycznego

- zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych

- systemy do automatycznego oznaczania lekowrażliwości metodą mikrorozcieńczeń

- komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych


Każda wpłata ma znaczenie. Zachęcamy do uczestnictwa w zbiórce i w treningu nordic walking.

W tym wspaniałym dniu wspólnego pomagania nie może Ciebie zabraknąć!!!

 

 

 

ŚWIĘTA BOŻEGO NARODZENIA 2023


Choć to będą Święta inne niż wcześniej,
nie zapominamy złożyć życzeń najdonośniej,
Mnóstwa pod choinką prezentów,
A w przyszłym roku jak najmniej życiowych zakrętów,
Poza tym dużo uśmiechu i radości,
I pochłaniania życia w całości.
Rok 2023 musi być dobry,
szczęśliwy i szczodry!

Boże Narodzenie niech da nam Nadzieję,
Że będzie normalnie, bez pandemii fajnie,
A bliskość człowieka już za rogiem czeka.
Niech Nowonarodzony odnowi wszystko wokół nas,
niech dotrzyma towarzystwa, wypełni puste miejsca przy stole
i spełni przynajmniej trzy życzenia.
Niech te Święta Bożego Narodzenia
będą przede wszystkim czasem refleksji,
ale i radości, mimo wszystko.

ZARZĄD K.S. Elbląskie Włóczy-kije


Weekendowy relaks w Warszawie.

Warszawę można pokochać, albo… niedokładnie ją poznać. My w składzie 28 uczestników miniony weekend spędziliśmy w stolicy. Była to kontynuacja naszej ubiegłorocznej klubowej wycieczki ”Cztery oblicza stolicy”. Tym razem w sobotę, nasza warszawska przewodniczka Marta oprowadziła nas po Muzeum Polskich Żydów Polin. Było to niezwykłe spotkanie z pięknie opowiedzianą historią w symbolicznym miejscu . Po zwiedzeniu muzeum wspólnie „objechaliśmy” jeszcze Warszawę. Marta pokazała nam dodatkowe oblicze stolicy - połączenie starych klasycznych stylów budynków z tymi nowatorskimi. Sobotni wieczór miło spędziliśmy w OCH-TEATR na spektaklu  komediowym  „Oszuści” w świetnej gwiazdorskiej  obsadzie. W niedzielę zaplanowana była przejażdżka legendarnym Ogórkiem (Jelczem 043) na wycieczce pod tytułem „Śladami PRL-u” - to dopiero była „jazda”. W ekstremalnej przygodzie były też przerwy na wyjście przy dawnym MDM z pokazem ewidentnych przykładów historycznej architektury socrealistycznej oraz przy Domu Partii. Zakończeniem wycieczki „Śladami PRL-u” było zwiedzenie drugiego i czwartego piętra Pałacu Kultury i Nauki. Nasz „ogórkowy” przewodnik podzielił się z nami pasją do tego miejsca zalewając nas niezliczoną ilością ciekawych opowieści i anegdot, legend ale i faktów dotyczących jednego z najbardziej rozpoznawanego budynku w stolicy. Oprowadził nas m.in. po reprezentacyjnych pomieszczeniach II i IV piętra. Zakończeniem weekendowej przygody z Warszawą było zwiedzenie w Centrum Kultury Praskiej Muzeum Polskiej Wódki oraz aktualnie odbywających się w Koneserze kulturalnych eventów. Z całą pewnością nie jest to nasza ostatnia wizyta w stolicy. A może przydałby się wyjazd do Suntago ?...


To był bardzo udany wyjazd (Kliknij galerię).

Grzegorz.

 

VII MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI- 11.11.2022 r.

Patriotycznie z kijami nordic walking, ozdobieni kotylionami uczestniczyliśmy w VII Klubowym Marszu Niepodległości. Po marszu na uczestników czekała gorąca zupa dyniowa, ognisko z kiełbaskami oraz pyszne ciasta upieczone przez nasze koleżanki. Przeprowadzony quiz historyczny o odzyskaniu przez Polskę niepodległości wykazał, że tematyczny stan wiedzy naszych Klubowiczów jest imponujący. W samo południe w ramach ogólnopolskiej akcji Niepodległa do Hymnu 2022, wspólnie odśpiewaliśmy Hymn Polski. Zakończeniem imprezy była już trzecia edycja naszego programu „Daruj rzeczom drugie życie”. Była to świetna okazja do przekazania dla kogoś lub wybrania dla siebie jakieś  użytkowej rzeczy - wiele z nich znalazło nowych właścicieli (Galeria).

 

Sobota 23.07.2022 Święto Włóczykija.

Na wyjazdową celebrację naszego święta zdecydowało się aż 40 Klubowiczów. Autobusem naszej zaprzyjaźnionej firmy transportowej w piękny i słoneczny poranek dojechaliśmy do Kurzętnika. Spacer w chmurach na szczyt wierzy widokowej  to niezwykła podróż w czasie. Dzięki ciekawym opowieściom naszego przewodnika Mirosława, choć na chwilę przenieśliśmy się na średniowieczne uliczki Kurzętnika. No i ten widok ze szczytu…dech zapiera. W poszukiwaniu nowych wrażeń dalej udaliśmy się do Wysokiej Wsi na Górę Dylewską (312 m n.p.m.). Po krótkim rajdzie nordic walking, we wiacie przy lapidarium geologicznym, po symbolicznej lampce szampana, odbyła się ceremonia wręczenia wyróżnień oraz upominków dla seniorów naszego Klubu. Są naszą chlubą. Swoim wigorem, aktywnością i pogodą ducha godni są naśladowania. Tak trzymajcie!!!   Na zakończenie imprezy czekał na nas przygotowany już posiłek. Nasza mobilna restauracja „Włóczykijanka ****” serwowała jako czekadełko chlebek ze swojskim smalcem i ogórkiem małosolnym, oraz danie główne - przepyszny  bigosik z młodej kapustki .  Nie zabrakło również  słodkich wypieków przygotowanych  przez nasze koleżanki. Wszechobecny dobry nastrój i wyśmienity  humor  zachęcił do wspólnego śpiewu przy ognisku. Objawiło się nawet kilka  talentów..…. To był bardzo udany wyjazd.

Serdeczne podziękowania dla Nadleśnictwa Olsztynek za wyrażenie zgody na skorzystanie z leśnej wiaty oraz dla Leśniczego Góry Dylewskiej za pomoc w przygotowaniu ogniska (kliknij GALERIĘ).

Grzegorz.

 

Relacja z wycieczki Klubu ELBLĄSKIE WŁÓCZY-KIJE

do miejscowości Kurzętnik koło Nowego Miasta Lubawskiego.

W dniu 23 lipca 2022 r, w ŚWIĘTO  WŁÓCZYKIJA, Kierownictwo naszego Klubu zorganizowało swoim członkom ciekawą wycieczkę. Miejscowość Kurzętnik, bo tam się wybraliśmy, leży blisko Lubawy, gdzie bardzo dawno temu wojska Króla Władysława Jagiełły szykowały się do bitwy pod Grunwaldem. Ale od początku.... Z Elbląga wyruszyliśmy rano przed godziną ósmą autokarem, zapełnionym przez ok. 50 uczestnikami wycieczki. Na miejscu byliśmy ok. godz. 10.00. Po podróży trochę odpoczęliśmy i z przewodnikiem ubranym w regionalny strój dawnych rycerzy i wojów Króla Jagiełły rozpoczęliśmy od zwiedzania wieży widokowej. Jest to wielka budowla, na wysokich drewnianych palach i prowadzi do wieży widokowej licznymi serpentynami przez około 2 km. Całą grupą doszliśmy do celu i razem wróciliśmy już bardzo zmęczeni. Po krótkim odpoczynku ruszyliśmy na Górę Dylewską, gdzie ruszyliśmy marszem z kijkami trasą czterokilometrową do polany z ogniskiem i zadaszoną wiatą na spotkanie integracyjne. Kierownictwo Klubu przygotowało nam smaczne jedzenie....Zupę, kiełbaski na ognisko i bigosik. Pamiętano też o aktywnych z dużym stażem członkach Klubu, którym wręczono okolicznościowe pamiątki. Przy ognisku raczyliśmy się smażonymi kiełbaskami, grupowymi i solowymi występami dawnych  melodii z młodych naszych lat. Byliśmy zintegrowani w naszej grupie włóczykijów wspomnieniami z wielu rajdów grupowych, oraz indywidualnych osiągnięć miejscowych i  poza naszym terenem. Trochę pokropił nas deszczyk a pożegnało nas słoneczko. Wszyscy zadowoleni  z wycieczki wróciliśmy do Elbląga około godziny 20,oo. Kierownictwu naszego Klubu, oraz wszystkim organizatorom dziękujemy za wspaniałą wycieczkę, czym uczciliśmy ŚWIĘTO WŁÓCZYKIJA,

Niniejszą relację przygotował...Henryk  Kamiński – Włóczykij. Elbląg, 23 lipca 2022 r.

 

23.07.2022 sobota - Święto Włóczykija.

W związku ze zbliżającym się Dniem Włóczykija zapraszamy wszystkich chętnych Klubowiczów wraz z osobami towarzyszącymi na organizowaną przez nas wycieczkę do Kurzętnika. Zwiedzimy tam kompleks wieży widokowej oraz przemieścimy się do Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich na rajd nordic walking po wytyczonej ścieżce przyrodniczej Góry Dylewskiej.

 Program imprezy sobota 23.07.2022 r.:

7:30 - wyjazd z parkingu basenu przy ul. Robotniczej.

9:40 - przyjazd do Kurzętnika, zwiedzanie kompleksu wieży widokowej.

12:30 - wyjazd na Górę Dylewską.

13:30 - rajd nordic walking 4 km (szczyt Góry Dylewskiej, jezioro Francuskie)

15:30 - przerwa na obiad i odpoczynek we wiacie przy lapidarium geologicznym, ognisko.

20:00 - przyjazd do Elbląga.

Szczegóły dot. zapisu na imprezę zostały przesłane pocztą klubową dla Członków Klubu.

Nie zwlekaj z decyzją !!! Liczba miejsc ograniczona.

Kontakt tel. w sprawie organizacji wycieczki- Grzegorz tel. 605686969

Zwiedzać będziemy:

- Wieża widokowa Kurza Góra to jedyna taka konstrukcja w północnej Polsce. Bliźniacza wieża znajduję się w Słotwinach koło Krynicy Górskiej. Drewniana ścieżka prowadzi na 35 metrowy jej szczyt. W trakcie przejścia (z przewodnikiem) będzie można podziwiać panoramę pradoliny Drwęcy oraz zapoznamy się z historią kurzętnickiego zamku. Przejście jest wzbogacone interaktywnymi instalacjami oraz multimedialnymi opowieściami o średniowiecznych czasach i zamieszkałych w warownym zamku mieszkańcach.

- Ścieżka przyrodnicza „Góra Dylewska” biegnie przez jeden z najbardziej malowniczych i najbogatszych przyrodniczo zakątków Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich. Początek bierze na szczycie Góry Dylewskiej i zataczając pętlę przy Jeziorze Francuskim wraca do początku trasy. Jak głosi legenda nazwa jeziora pochodzi stąd, że jeszcze w czasie kampanii napoleońskiej miejscowi chłopi utopili tu kilku Francuzów mszcząc tym krzywdę wyrządzoną miejscowej dziewczynie. Wzdłuż ścieżki ustawiono 18 tablic tematycznych oraz tabliczki z nazwami drzew i krzewów.

 

 

Sobota 25.06.2022 r. V Świętojański Marsz Nordic Walking już za nami. Zmagając się z panującym gorącem, w imprezie udział wzięło 41 uczestników. Jak w każdej poprzedniej jej edycji, liczyła się ogólna ilość przebytych kilometrów. W trakcie marszu można było posilić się posiłkiem z grilla, pożywnym chłodnikiem oraz domowymi wypiekami naszych koleżanek. Na zakończenie zwycięscy z najdłuższymi dystansami otrzymali puchary a każdy z uczestników marszu otrzymał nagrodę.

Przeszliśmy łącznie 368 km.

W kategorii kobiet puchar zdobyli:

I miejsce – Henryka Kordecka 30 km.

II miejsce – Róża Przedwojewska – 22 km.

III miejsce ex aeqouo - Aldona Wojtasik – 12 km, Ewa Przyborowska – 12 km.

W kategorii mężczyzn:

I miejsce – Marcin Jankowski – 42,40 km.

II miejsce – Marian Jasiński – 35 km.

III miejsce – Grzegorz Dubaj – 15 km.

Specjalne wyróżnienie oraz nagrodę otrzymał nasz najmłodszy uczestnik Igor Kulig.

Dziękujemy za uczestnictwo i do zobaczenia z kijami na trasie (KLIKNIJ GALERIĘ).

 

 

V MARSZ ŚWIĘTOJAŃSKI NORDIC WALKING

Zapraszamy w sobotę 25.06.2021 r. wszystkich sympatyków nordic walking do wzięcia udziału w organizowanym V Marszu Świętojańskim w Bażantarni. Szczegóły oraz regulamin poniżej.

Zarząd Klubu

 

kliknij obrazek "REGULAMIN"

 

 

Relacja w wycieczki „Nasze Karkonosze” 01.06.2022 – 05.06.2022 r.


 

To był właśnie ten czas, że trzeba było ruszyć w drogę. Przygotowania do naszej wycieczki trwały długo i zaangażowanych w to było wiele osób. Ostateczna wersje programu dopracował nasz przewodnik Bogdan z Karpacza, który objął nas „trzydniową opieką”. Po ustaleniu ostatecznej   wersji  programu mogliśmy poczuć w końcu wiatr we włosach.

Dzień pierwszy - środa 01.06.2022 r. (dzień dziecka). W autobusie wygodne miejsca zajęło 38 Włóczykijów. W drodze do Karpacza, podczas trzygodzinnej przerwy zwiedziliśmy Poznań. Udało nam się  przejść z Panią przewodniczką Pauliną po aktualnie „rozkopanym” rynku, zwiedzić katedrę na Ostrowie Tumskim oraz skosztować  słynnych rogalików. Miasto opuściliśmy z pewnym niedosytem, traktując naszą  wizytę jako “przedsmaczek” mając nadzieję, że kiedyś tu wrócimy na co najmniej kilkudniową wycieczkę. W dalszej drodze zatrzymaliśmy się na posiłek. Na naszą  mobilną “restauracje” można zawsze liczyć. Koleżanka Bożenka przygotowała nam przepyszną potrawkę… palce lizać.  Po przyjeździe do Karpacza czekała na nas obiadokolacja i zakwaterowanie w pensjonacie Pegaz.

Dzień drugi – czwartek 02.06.2022 r. Na ten dzień zaplanowaliśmy zdobycie Śnieżki najwyższego szczytu  w Karkonoszach  1602 m n.p.m. Na królową Karkonoszy prowadzi wiele szlaków my rozpoczęliśmy  w Karpaczu przy skoczni narciarskiej Orlinek .Nasz  przewodnik Pan Bogdan  poprowadził nas urokliwym czerwonym szlakiem, gdzie w bardzo ciekawy sposób   przedstawiał nam okoliczne  atrakcje a my słuchając podziwialiśmy piękne widoki. Po trudach wejścia na szczyt nagrodą był  niezapomniany  widok ze szczytu Śnieżki i satysfakcja, że odnieśliśmy  zwycięstwo nad  własnymi słabościami. Okazało się, że regularne treningi nordic walking po wzniesieniach naszej Bażantarni przynoszą efekty. Po krótkiej sesji zdjęciowej czarny szlak poprowadził nas do naszego pensjonatu.

Dzień trzeci piątek 03.06.2022 r. Praga przywitała nas piękną słoneczną pogodą. Stolica Czeskiej Republiki to miejsce, które zachwyca odwiedzających je turystów niezależnie  od pory roku. My rozpoczęliśmy spacer od największego powierzchniowo zamku świata na Hradczanach. Szlakiem poprzez dziedziniec fontanny do katedry, Złotej Bramy i Plac Świętego Jerzego trafiliśmy na punkt widokowy. Po krótkiej przerwie na sesję zdjęciową przeszliśmy na Malą Stranę do barokowych Ogrodów Wallensteina. Stałym punktem dla zwiedzających Pragę jest najstarszy zachowany kamienny Most Karola z pieszczotliwie głaskanym przez szukających szczęścia turystów reliefem z figurą św. Jana Nepomucena. Wyzwaniem było odczytanie czasu z Zegaru Astronomicznego Orloj, który oprócz położenia ciał niebieskich wskazuje jednocześnie czas środkowoeuropejski, staroczeski i babiloński. Przerwę na odpoczynek przeznaczyliśmy na konsumpcję czeskich  knedlików. Pozostały czas wolny zajął nam spacer do punktu zbiórki na Placu Wacława – miejsca, gdzie koncentruje się życie młodych prażan. My natomiast z tego miejsca wyruszyliśmy w drogę powrotną do Karpacza. 

Dzień czwarty sobota 04.06.2022 r. Wycieczkę objazdową po Karkonoszach rozpoczęliśmy od Zachełmia. Z parkingu dotarliśmy na górę Chojnik do znajdującego się tam zamczyska. Ruiny dawnej twierdzy okazały się bardzo interesujące, znaleźliśmy się na jej najwyższym punkcie. Po przyjeździe do Piechowic zwiedziliśmy Hutę Szkła Julia (łał), jednego z niewielu istniejących w Polsce producentów szklanych arcydzieł. To była niebywała okazja poznać proces ich powstawania. Przejazd do Szklarskiej Poręby uwieńczyliśmy spacerem do Wodospadu Kamieńczyk. Po powrocie do naszego pensjonatu czekał już na nas przygotowany grill. Był też Pan Rafał z harmonią i przygotowanym repertuarem muzycznym. Okazało się, że w uczestnikach wycieczki było jeszcze mnóstwo  niezagospodarowanych pokładów energii, pląsy i tańce trwały jeszcze długo…

Dzień piąty niedziela 05.06.2022 r. Czas wyjazdu i smutek, że trzeba opuścić tak przepiękne miejsce. Droga powrotna do Elbląga przebiegła spokojnie z przerwą na odpoczynek i obiad w Gnieźnie. To był udany wyjazd. Przed nami następne partie gór do zdobycia.  Bo taka jest natura Włóczykija, że w miejscu nie posiedzi…(Kliknij Galerię).

Grzegorz

 

 

 

Weekend w Jantarze 20.05.2022 – 22.05.2022.

Do niezwykle udanych można zaliczyć miniony weekend. Na wyjazd do Jantara zdecydowało się 25 Włóczykijów. Z „kijami” odwiedziliśmy Mikoszewo i Stegnę. Atrakcją była przejażdżka kolejką wąskotorową. Chętni wzięli udział w szkoleniu strzeleckim.
Podziękowania dla kolegi Ryszarda za udostępnienie nam przepięknych apartamentów (KLIKNIJ GALERIĘ).

Grzegorz.


 

 

01.05.2022 r. w ramach kontynuacji naszego przejścia Czerwonym Szlakiem Kopernikowskim niedzielną majówkę spędziliśmy w Pieniężnie – miasta leżącego trochę na uboczu naszego województwa. Na wspólny wyjazd zdecydowało się 23 Członków Klubu. Marsz rozpoczęliśmy od zwiedzenia niegdysiejszego centrum miasta – ratusza, kościoła pw. Apostołów św. Piotra i Pawła, Zamku Kapituły Warmińskiej i wierzy kościoła ewangelickiego. Trud wspięcia się na po stromym wzniesieniu na najwyższy czynny most kolejowy w Polsce wynagrodził nam imponujący widok na całą okolicę. No i to uczucie gdy stojąc na kratownicy mostu ma się pod sobą kilkudziesięciometrową przestrzeń… Rezerwat Doliny rzeki Wałszy jest jednym z najstarszych w naszym województwie. Uznany za rezerwat już 1907 r. aktualnie objęty jest programem Natura 2000. Przylega bezpośrednio do granic miasta Pieniężno. To typowo morenowy krajobraz z głęboko wciętą doliną rzeczną o długości 5km. Szlak prowadzi wzdłuż rzeki Wałsza- po przepięknym, morenowym, porośniętym zróżnicowanym drzewostanem lasem do kapliczki i źródełka. Po drodze umieszczonych jest wiele tablic informacyjnych o występujących w tym miejscu roślinach, życiu lasu i jego mieszkańcach. Cześć z Klubowiczów zdecydowała się nawet na przeprawę przez rzekę po pniu przewróconego drzewa. Na zakończenie czekał na nas posiłek przygotowany przez naszą koleżankę Bożenkę.
Za możliwość skorzystania z wiaty Leśniczówki Wałsza, serdecznie podziękowania dla Nadleśnictwa Orneta oraz dla Leśniczego za przygotowanie ogniska (Kliknij Galerię).

 

 

Wszystkim Członkom Klubu oraz naszym sympatykom, życzymy spokojnych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy. Dużo nadziei i miłości, zachowania pogody ducha i rodzinnego ciepła. Zwolnienia tempa pędzącej codzienności, spokoju i radości z każdej spędzonej chwili.

Zarząd Klubu.

 

 

 

Z okazji Dnia Kobiet składamy wszystkim Paniom życzenia

Wszelkiej pomyślności, dużo zdrowia,

Spełnienia najskrytszych marzeń,

Zadowolenia z Siebie i bliskich,

Nieustającego optymizmu,

A przede wszystkim szczęścia

I uśmiechu na co dzień.

                                                                 <Zarząd Klubu>

 

W sobotę 05.03.2022 po marszu nordic walking w Bażantarni, każda z naszych koleżanek otrzymała życzenia oraz wiosenny kwiat. Apetyty zaspokoiliśmy pieczoną w ognisku kiełbaską. Nie zabrakło też pysznych domowych ciast i symbolicznej lampki szampana. Bo to już 14 lat istnienia naszego Klubu...

 

 

  

 


Cześć Włóczy-kije !

Przypominamy, że w dniu 30.11.2021 r. o godz. 23.59, upływa termin przesyłania zdjęć w ramach Amatorskiego Konkursu Fotografii Sportowej. Poniżej (w ramach przypomnienia) tekst wcześniejszej przekazanej Wam informacji z objaśnieniami regulaminu konkursu.

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

"Zarząd Klubu ogłasza dla wszystkich Członków K. S. Elbląskie Włóczy-Kije Amatorski Konkurs Fotografii Sportowej. Liczymy na przesłanie Waszych ciekawych fotografii wykonanych podczas uprawiania naszej ulubionej dyscypliny sportowej. Każdy uczestnik konkursu może wysyłać na adres e-mail Klubu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 30.11.2021 r. maks. 4 fotografie. Mile widziane będą prace wykonane o różnych porach roku. Rozstrzygnięcia Konkursu dokonana powołane przez Zarząd niezależne Jury. Dodatkowo, poprzez głosowanie Klubowiczów wybrane zostanie Zdjęcie Roku. Na zwycięzców będą czekać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Regulamin Konkursu umieszczony zostanie na stronie Klubu wloczy-kije.pl

Nie wahaj się by uwiecznić te wyjątkowe chwile. Na pewno warto je zapamiętać."

                                                                                  Zarząd Klubu

 

VI Rajd Niepodległości Nordic Walking 11.11.2021 r.

Narodowo, patriotycznie, udekorowani biało-czerwonymi kotylionami uczciliśmy 103- lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. W rajdzie nordic walking w Bażantarni wzięło udział 41 osób. Również w tym roku obchody święta połączyliśmy z akcją „Daruj rzeczom drugie życie”. Okazało się, że posiadamy wiele „zbędnych” rzeczy, które przydały się innym osobom. Wystarczyło tylko prawidłowo odpowiedzieć na pytania z quizu o Święcie Niepodległości by wybrać sobie przydatny przedmiot. Po marszu zaostrzone apetyty można było zaspokoić gorącą zupą dyniową i pieczonymi nad ogniskiem kiełbaskami. Nie zabrakło też pysznych ciast upieczonych przez nasze koleżanki. W ramach Ogólnopolskich Akcji „Niepodległa do Hymnu 2021” punktualnie o godz. 12:00 wszyscy odśpiewaliśmy Hymn Polski (Kliknij galerię).

Zarząd Klubu.

 

VI MARSZ NIEPODLEGŁOŚCI- 11.11.2021 r.

W dniu 11 listopada 2021 r. Klub Sportowy „Elbląskie Włóczy-Kije” organizuje w Lesie Komunalnym Bażantarnia  VI Marsz Niepodległości Nordic Walking”.
Marsz jest współfinansowany przez Gminę Miasto Elbląg.
Początek marszu- godz. 9.00– zbiórka dolny parking przy wiacie IRENKA. Każdy z uczestników otrzyma „Kotylion Patriotyczny”.
Przebieg trasy to 5-7 kilometrów– szlak czerwony – wzdłuż rzeki Kumieli.

Po marszu uczestnicy Marszu zostaną poczęstowani „jesienną zupą” i kiełbaską, którą będzie można upiec przy ognisku. W ramach poczęstunku uczestnicy mogą przynieść ciasto i oczywiście ciepłe napoje (kawa, herbata).
Wśród uczestników zostanie przeprowadzony quiz z wiedzy o odzyskaniu przez Polskę Niepodległości. Każdy z uczestników quizu - zostanie nagrodzony.
O godz.12-tej odśpiewamy Hymn państwowy i wykonane zostanie wspólne zdjęcie.
Wydarzenie zostało zgłoszone do ogólnopolskiej akcji - NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2021.
Podobnie, jak w latach poprzednich członkowie Klubu mogą podzielić się w ramach programu „dajmy rzeczom drugie życie” przedmiotami, które  sprawią przyjemność innej osobie.

Wydarzenie adresowane jest również do mieszkańców miasta Elbląga i okolic w ramach integracji międzypokoleniowej.

 

Wycieczka „Cztery oblicza stalicy” 02.09.2021- 05-09-2021


        Z przyjemnością wspominamy mile chwile spędzone w Warszawie. Program wycieczki został w pełni zrealizowany. Sprzyjała temu przepiękna wrześniowa pogoda no i Marta - nasza warszawska przewodniczka. Jest to niezwykle ważne, bo obszernie i ciekawie przekazanie wiadomości pozwala przezwyciężyć trudy wielogodzinnej włóczęgi. No, ale co do Warszawy… Pewnie każdy z Was wielokrotnie „przejeżdżał” przez stolice. Polega to na uczestnictwu w korkach ulicznych i zrozumiałej chęci szybkiego opuszczenia miasta. Tym razem było inaczej. Przez te cztery dni poznaliśmy jej cztery urocze oblicza: historyczne, kulturalne, sportowe i szemrane.  Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Warszawy, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie, Zamek Królewski, Łazienki Królewskie, Powązki Stare i Wojskowe, Świątynia Opatrzności Bożej, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy oraz Muzeum Wódki. No i oczywiście elitę  kultury warszawskiej – „Och Teatr” ze spektaklem „Wspólnota Mieszkaniowa”. Dla nas Warszawa jest miastem wielu kontrastów– można ją nie znosić lub bezgranicznie pokochać. Zdecydowanie należymy do tych drugich (kliknij Galerię).


Zdjęcia:  Grzegorz Dubaj
Opr. i red.: Grzegorz Dubaj

 

24.07.2021 r. WDZYDZE KISZEWSKIE

Jak Włóczykij powinien uczcić swoje święto? Oczywiście że w drodze– czując wiatr we włosach, poznając nowe bądź dawno już nieodwiedzane krainy. W sobotę 24.07.2021 r. mieliśmy przyjemność „powłóczyć” się po Kaszubach. Wyjątkowo licznie, bo w 34- osobowym składzie. Po przyjeździe autobusem do Wdzydz Kiszewskich, udaliśmy się na 6 kilometrowy rajd nordic walking. W trakcie marszu była okazja podziwiania panoramy Wdzydz Kiszewskich i Krzyża Jezior Wdzydzkich z 35,6 metrowej wierzy widokowej usytuowanej przy granicy jezior Gołuń i Jeleń. Wieża wykonana w całości z drzewa modrzewiowego z trzema platformami widokowymi. Atrakcją było również zwiedzenie skansenu Muzeum – Kaszubskiego Parku Etnogaficznego im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich. Na obszarze 22 h. zgromadzono tu ponad 50 obiektów okolicznej architektury ludowej.  Po wspólnym, typowo regionalnym obiedzie, ostatnią atrakcją był rejs statkiem Stolem II  po tzw. Morzu Kaszubskim wokół największej wyspy wdzydzkiego akwenu „Ostrów Wielki”. To był bardzo udany, pełen wrażeń dzień (KLIKNIJ-GALERIĘ ZDJĘĆ).

  

 

Zdjęcia Leszek Łapiński, Grzegorz Dubaj
Opr. i red. Grzegorz Dubaj

 

IV MARSZ ŚWIĘTOJAŃSKI NORDIC WALKING

Zapraszamy w sobotę 26.06.2021 r. wszystkich sympatyków nordic walking do wzięcia udziału w organizowanym IV Marszu Świętojańskim w Bażantarni. Szczegóły oraz regulamin poniżej.

Zarząd Klubu


                                                 /Kliknij obrazek- REGULAMIN/

 

WIELKANOC 2021

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół

Wszystkim Klubowiczom oraz naszym sympatykom

składa Zarząd Klubu

 

 

Cześć Włóczykije, otrzymaliśmy właśnie od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy podziękowanie za czynny udział w tegorocznej imprezie. Udało nam się zebrać
495,00 zł. Siema.

 


31.01.2020 w niedzielę już po raz kolejny „zagraliśmy” z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Jak zwykle na naszych Klubowiczów można było liczyć. Dodaliśmy swój mały wkład do Wielkiej Sprawy- do zdrowia naszych najmłodszych. Po zapełnieniu skarbonki i rozgrzewce z niecierpliwością ruszyliśmy w przepiękne śnieżno-zimowe bażantarniane szlaki- SIEMA! (kliknij GALERIĘ).


Cześć Włóczykije, w niedzielę 31.01.2021 r. odwiedzą nas wolontariusze WOŚP. Spotkamy się z nimi o godz. 8:45 na parkingu w Bażantarni przy muszli koncertowej. Tegorocznej edycji hasło brzmi: "Finał z głową". Zbiórka będzie przeznaczona na zakup sprzętu dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy.
Każda wpłata ma znaczenie. Zachęcamy do uczestnictwa w zbiórce i w treningu nordic walking.
W tym wspaniałym dniu wspólnego pomagania nie może Ciebie zabraknąć!!!


 

NASZ FACEBOOK

Kalendarz

Dzisiaj jest: 3 Marzec 2024    |    Imieniny obchodz: Kunegunda, Maryna, Tycjan

2024

luty 2024
pwścpsn
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
26272829