BOŻENA RUSZKOWSKA

Ocena użytkowników:  / 4
SłabyŚwietny 

Bożena Ruszkowska

         

OGNISTY CHARAKTER WODNEJ DZIEWCZYNY

Tales z Miletu, wielki matematyk i filozof twierdził: „wszystko jest z wody, z wody powstało i z wody się składa”. Z wodą kojarzą się takie kategorie jak narodziny, ale też śmierć i przemijanie. Woda symbolizuje spokój, poczucie bezpieczeństwa, akceptację, pogodzenie, równowagę emocjonalną i psychiczną.  Wygląda więc na to, że wody nie ma się co bać, tylko należy rozsądnie korzystać  z jej dobrodziejstwa. To jest „Świat według Bożeny Ruszkowskiej

Bożena już od najmłodszych lat wykazywała uzdolnienia do sportu. Siatkówka, no i oczywiście pływanie, które towarzyszy Bożenie do dnia dzisiejszego.  Należy do tej grupy szczęśliwców, którym udało się młodzieńczą fascynację zamienić na udane życie zawodowe.Jest nauczycielem pływania, ratownikiem wodnym, instruktorem fitness w wodzie, no i długoletnim  Prezesem  WOPR w Elblągu. Jest również jednym z prekursorów nordic walking w Elblągu oraz jednym z założycieli niesamowitego Klubu Sportowego Elbląskie Włóczy-Kije. Intensywny i codzienny trening jest dla Bożeny nieodzowną koniecznością.  Dla takiej osoby, jakakolwiek choroba która powoduje utratę sprawności ruchu może brzmieć jak wyrok… Niestety, i tak się właśnie stało. Dwa lata temu wystąpiła konieczność operacyjnego wstawienia endoprotezy w coraz bardziej niesprawnym już stawie biodrowym. Towarzyszył temu trudny okres niesprawności oraz długotrwałej rehabilitacji. Tylko dzięki sportowemu zacięciu, oraz systematycznym ćwiczeniom, w chwili obecnej nadal pracuje. Może również,  co jest niebywałe, osiągać rewelacyjne wyniki w zawodach nordic walking Pucharu Europy, zajmując pierwsze miejsce na królewskim dystansie 21 km.  Jest to wyczyn wprawiający lekarzy w osłupienie, a nas wszystkich w dumę. Daje nadzieję dla tysięcy innych ludzi oczekujących i obawiających się podobnej operacji. Udowadnia, że na nic nie jest jeszcze za późno. Sport i aktywność ruchowa, dostarcza poza zbawienną dawką endorfin, również tak potrzebną wszystkim sprawność w ogólnym tego słowa znaczeniu. Mówiąc o tym Bożena dodaje: „Dobrze wiem co to walka z chorobą, miałam okazję ją stoczyć już dużo wcześniej w trakcie zmagań o życie córki. Był to dla mnie bardzo trudny okres, ale dzięki  ludziom o wielkim sercu,  zapewne i nie tylko… możemy dziś być razem. Wiem na pewno, że nie można się załamywać, a największa siła drzemie w nas samych”

Bożena jest osobą posiadającą dużą charyzmę, typem osoby za którą w przenośni i realu „śmiało można wskoczyć do wody”. Więc nic dziwnego, że zdobyła tytuł Kobiety Niezwykłej  w 2007 r. w IV Plebiscycie „Gazety Olsztyńskiej” i „Dziennika Elbląskiego” oraz została wybrana SUPERBABKĄ w plebiscycie czytelników „Dziennika Bałtyckiego” w 2012 r. zdobywając największą, bo ponad 10 000-ną ilość głosów.

     

Ta wodna dziewczyna stoi naprawdę twardo na ziemi….

           

 

opr. i red. Grzegorz Dubaj

NASZ FACEBOOK

Kalendarz

Dzisiaj jest: 20 Lipiec 2024    |    Imieniny obchodz: Czesław, Hieronim, Fryderyk

2024

lipiec 2024
pwścpsn
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031