DJ. MICHNO- moc muzykalnego judoki

Ocena użytkowników:  / 8
SłabyŚwietny 

To ja Michał- Jestem pozytywnie zakręcony

      

Michał Bryl

dj. Michno- moc muzykalnego judoki

Umieć żyć
To wielka sztuka - umieć żyć.
Znajdować dobro, omijać zło, pragnąć miłości i bez niej być, doceniać przyjaźń, rozjaśniać mrok.
To wielka sztuka - chcieć zrozumieć ludzkie przywary i cudzy ból, czyjeś cierpienie, kruchość istnienia, istotę grzechu, wymowę słów.
To wielka sztuka - cieszyć się życiem na przekór wichrom, żywiołom burz. Umieć przeżywać uroki świtu, trudne problemy, noce bez snu.
To wielka sztuka - witać uśmiechem każdy dzień nowy...
To wielka sztuka - umieć żyć.

aut. Salsa13only

     

Niepełnosprawność przez wielu ludzi jest postrzegana w kategoriach deficytów rozwojowych. Zbyt często widzimy problem, nie zaś człowieka. Skupiamy się wtedy nad tym, czego takim osobom brakuje i z czym walczą. Chciało by się wtedy krzyknąć „Trzeba im pomóc!”. Michał Bryl jako osoba niepełnosprawna intelektualnie, pomimo własnych niedoskonałości w dużym stopniu sam podjął walkę o własną akceptacje. Jest to człowiek o wielkim i otwartym sercu. W trakcie rozmowy z Michałem czuje się jego moc pozytywnego usposobienia. Towarzyszy mu zawsze pogoda ducha oraz uśmiech. Szczerość i bezpośredniość, to jest jedyny pryzmat przez który Michał postrzega i rozumie świat. Czy to jest przywara? Nie, raczej doceniana przez otoczenie zaleta. Imponuje nam ogromem energii i zainteresowań. Znamy go jako pasjonata muzyki oraz sportu. Jest członkiem Klubu Sportowego Elbląskie Włóczy-Kije. Uprawia nordic walking, judo,  siatkówkę i łyżwiarstwo. Jego życie oprócz sportu to muzyka, DJ-ka oraz taniec. Tak, śmiało można nazwać go wodzirejem. W trakcie prowadzonych przez siebie imprez i dyskotek, potrafi rozbawić każde towarzystwo. Z wigorem prezentuje muzykę i układy kroków zachęcając do tańca w grupie. Ten nadmiar energii musi być zagospodarowany. Dlatego więc nic dziwnego, że odnosi sukcesy również w sporcie:

- w judo- dwukrotny mistrz Polski (złoty medalista), I miejsce w makroregionalnych zawodach Olimpiad Specjalnych Polska w 2015 r., trzykrotny złoty medalista Specjal Olimpics w Niemczech (Pitburg, Bad Kreuznach, Mayen);

- w nordic walking – Wicemistrz Europy, III miejsce w Pucharze Pomorza 2015 (klasyfikacja generalna).

I wiele, wiele innych niezliczonych sukcesów sportowych. Jego półka z pucharami, aczkolwiek solidna – ugina się, a wieszak na medale już dawno spadł ze ściany pod wpływem ciężaru. Michał od 2015 roku jest oficjalnym zawodnikiem judo Olimpiad Specjalnych Polska i ma duże szanse i  nadzieje na wyjazd do Rio de Janeiro, aby tam godnie reprezentować nasz kraj na paraolimpiadzie. Wszyscy trzymamy za niego  kciuki, aby dostał powołanie do reprezentacji kraju.

Michał !!!

Najpiękniejsze w nas jest to co nas wyróżnia, a mistrzostwem jest to, by ze swoich niedoskonałości uczynić atuty. „To wielka sztuka umieć żyć”. Tobie się to udało.  Cieszymy się i jesteśmy dumni z tego, że odnosisz pomału to największe i najważniejsze zwycięstwo - z własną słabością.

Powodzenia Michał.

Wielkie słowa uznania należą się również rodzicom Michała, którzy wykazując moc wyrozumiałości oraz cierpliwości zawsze go wspierają.

opr. i red. Grzegorz Dubaj


Olimpiady Specjalne – organizacja, której celem jest wspomaganie rozwoju osób z niepełnosprawnością intelektualną poprzez zapewnienie im udziału w treningach i współzawodnictwie sportowym. Drugim, równie ważnym celem jest zwiększenie świadomości społecznej poprzez szerzenie wiedzy na temat możliwości osób z tą formą niepełnosprawności. Olimpiady Specjalne zostały stworzone w przekonaniu, że osoby z niepełnosprawnością intelektualną, potrafią przy odpowiedniej zachęcie i instrukcji trenować, cieszyć się i czerpać korzyści z uczestnictwa w sportach indywidualnych i zespołowych dostosowanych, jeśli to niezbędne, do ich potrzeb i możliwości. Mottem każdego zawodnika Olimpiad Specjalnych są słowa przysięgi olimpijskiej wypowiadane w trakcie ceremonii otwarcia zawodów sportowych:

„Pragnę zwyciężyć, lecz jeśli nie będę mógł zwyciężyć,
niech będę dzielny w swym wysiłku”

 

     

Michał od niedawna został zawodnikiem sportów zimowych Olimpiad Specjalnych Polska, a konkretnie, łyżwiarstwa szybkiego. Jak w każdym rodzaju uprawianego przez niego sporcie robi kolosalne postępy. Właśnie teraz w marcu 2016 roku zakwalifikował się, jako reprezentant województwa warmińsko- mazurskiego i wziął udział w IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych- Zakopane- Białystok 2016, które Honorowym Patronatem objęła i dokonała uroczystego otwarcia igrzysk Pani Agata Kornhauser-Duda wraz z małżonkiem- Prezydentem RP. Jak na Miśka przystało wrócił z Białegostoku z tarczą. Wraz z dwoma kolegami przywieźli 7 medali różnego koloru. Z czego dwa brązowe to Michała- gratulujemy.

 

    
fot. Joanna Cesarska

 
fot. PAP/Grzegorz MomotPrzemówienie Prezydenta RP oraz Pani Agaty Kornhauser-Dudy podczas otwarcia IX Ogólnopolskich Zimowych Igrzyskach Olimpiad Specjalnych- Zakopane- Białystok 2016 (kliknij telewizor)

Kliknij radio- wywiad radiowy z zawodnikami i kierownikami drużyn

 

 

WICEMISTRZ POLSKI JUDO OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH 2016

 

 

JUDO EUROPEAN CHAMPIONSHIP ID-JUDO 16-20.10.2019 COLOGNE

Przedstawiciel naszego klubu „Elbląskie Włóczy-kije”- Michał Bryl, będąc nie tylko „kijkarzem” zdobywającym najwyższe laury w tej dyscyplinie sportu, ale jest również judoką Integracyjnego Klubu Sportowego ATAK w Elblągu, który w dniach 16-20.10.2019 r. uczestniczył w Mistrzostwach Europy ID Judo w Kolonii w Niemczech (JUDO EUROPEAN CHAMPIONSHIP ID-JUDO 16-20.10.2019 COLOGNE).

        


W Mistrzostwach wzięło udział 118 judoków, 39 kobiet i 79 mężczyzn z 13 krajów Europy takich, jak: Austria, Belgia, Bośnia i Hercegowina, Finlandii, Francja, Niemcy, Holandia, Rosja, Serbia, Szwecja, Słowenia, Polska i Wielka Brytania. Pojechał tam zdobyć nowe doświadczenia i sprawdzić swoje sportowe możliwości na arenie międzynarodowej a przywiózł zasłużone złoto godnie reprezentując Elbląg i Polskę z orłem w koronie na piersi. Dzięki niemu Mazurek Dąbrowskiego zagrał w Kolonii a my z ogromną dumą gratulujemy mu sukcesu.

                      

                 

NASZ FACEBOOK

Kalendarz

Dzisiaj jest: 18 Maj 2024    |    Imieniny obchodz: Alicja, Feliks, Eryk

2024

maj 2024
pwścpsn
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031